A4 semi-automatic paper punching hole machine (SUPER360M)
  • group namemore
  • Min Order1 piece
  • brand nameSUPU
  • modelSUPER360M
  • payment methodT/T, Western Union
  • update timeWed, 13 May 2026 16:05:45 GMT
Paramtents
  • COLOR silver
  • material metal
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
Machine dimension(mm):180X485X280
Machine weight :35kgs
CE ,CB ,ETL ,SAA Certification
Detailed
Desk-top electric punching machine with Interchangeable die SUPER360M
Product introduction:
It's our very popular punching machine with interchangeable dies
There is a great punch machine for your binding jobs,
Allowing the operator to change the die to a different punching pattern as the jobs change.
the most popular option in copy shops
The versatile punching machine is enough for any office environment.
Productivity, versatility, and ease-of-use.
Die sold seperated
11 different dies to choose (contain comb wire spiral , calendar)
heavy duty dest top
Accept 14" A3,A4,B5 US letters format
electric mode operation make it more easy and convenient
can used in printing shop ,copy shop, office use
Changing of dies is quick and easy
All aluminum construction make it durable
CE ,CB ,ETL ,SAA Certification
Product parameters:
Trademark: SUPU
Model: SUPER360M
Type:electric interchangeable die punching machine
Working width: 360mm(14")/300mm(11")
Punching capacity: 25~35 sheets depending on different dies (80g)
Punching speed:Max.28.000 sheets /hour(Depending on operator)
Paper feed: Vertical punching
Die-disengagement pins: Full
Electrical consume:AC 110/240V 60/50HZ ,200W
Machine dimension(mm): 520*440*300
Machine weight :35kgs
Origin: HANGZHOU CHINA
DETAILS: