Heavy duty electric Interchangeable dies Punching and binding machine (SUPER600)
FOB Price
    1 - 100000 piece
  • group namemore
  • Min Order1 piece
  • brand nameSUPU
  • modelSUPER600
  • payment methodL/C, T/T
  • update timeWed, 13 May 2026 20:25:21 GMT
Paramtents
  • Type heavy duty punch machine
  • Power Electricity
  • model SUPER600
  • punch thickness 5.0mm
  • punch width 600mm
  • punch speed 120 punch/minute
  • working height 33''(840mm)
Packging & Delivery
  • Size100cm x64cm x111cm
  • Weight270kg / piece
  • Min Order1 piece
Briefing
Punching and binding machine
Interchangeable punching tools
Punch width :600 mm
Punch speed: 60time/minute
Detailed
PRODUCT DESCRIPTION
Technology data
Punching and binding machine
Punch thickness :5.0 mm
Punch width :600 mm
Punch speed:60time/minute
Power:AC110,60HZ / 220V,50HZ
Motor:1500W
Punching margin is adjustable from 2mm to 6mm .