SUPU Electrical Office A4 Size Paper Punching And Comb Binding Machine Model SUPER21E PLUS
FOB Price
    20 - 100000 piece
  • group namemore
  • Min Order20 piece
  • brand nameSUPU
  • modelSUPER21E PLUS
  • payment methodT/T
  • update timeWed, 13 May 2026 18:55:26 GMT
Paramtents
  • Power Electricity
  • Width 300mm
  • Pitch 14.25mm
  • Hole type Rectangle
  • Punching thickness 25sheets
  • Binding Thickness 500sheets
  • Number of punch pins 21
  • Disgagement punch pins 21
Packging & Delivery
  • Size57cm x53cm x37cm
  • Weight20.65kg / piece
  • Min Order20 piece
Briefing
Electrical paper punching and binding machine
Punching up to25 sheets each time
Punching A4, A5, B5 formats
Detailed
Electrical office A4 Size paper punching and comb binding machine SUPER21E PLUS
  Power requirement  Electric
  Max. punching width  297mm
  Max. punching thickness  25sheets
  Punching operation  Foot pedal
  Punch dies available   2:1 plastic comb
  Hole type      (rectangle)
  Disengagement punch pins  21 pins