E205053 SCN-AT-FLT15.0-008-0H1-R Touch Screen Glass
  • brand nameVICPAS
  • modelE205053 SCN-AT-FLT15.0-008-0H1-R
  • payment methodD/P, Western Union, MoneyGram, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:45:34 GMT
  • Warranty 365 days
  • Size 15 inch
  • Shipping 2-4 workdays
  • Name E205053 SCN-AT-FLT15.0-008-0H1-R Touch Screen Glass
Detailed
E205053 SCN-AT-FLT15.0-008-0H1-R Touch Screen Glass Repair
E205053 SCN-AT-FLT15.0-008-0H1-R touch screen display size: inch. other custom size is 3.0'' to 24'' . E205053 SCN-AT-FLT15.0-008-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E205053 SCN-AT-FLT15.0-008-0H1-R touch screen light transmission: 80%(Meet ASTM D1003), E205053 SCN-AT-FLT15.0-008-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω; 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). E205053 SCN-AT-FLT15.0-008-0H1-R HMI touch glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E205053 SCN-AT-FLT15.0-008-0H1-R touch panel temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E205053 SCN-AT-FLT15.0-008-0H1-R HMI touch glass temperature operating range: -10°C ~ 60°C.
 Contact VICPAS for Product Detail
Product Specification:
Size :  15 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Personal computer and office.
* MID, Tablet PC, Digital photo frame, Car GPS.
* Portable sport devices, Access control terminals.
* Performance
Linearity Error <1.5%
Response Speed <10ms
* Environmental
Relative Humidity Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)