E195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R Touch Screen Glass
  • brand nameVICPAS
  • modelE195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 17:41:33 GMT
Paramtents
  • Types Resistance touch screen
  • Shipping 2-4 workdays
  • Warranty 365 Days
  • Operation temperature -20℃~+70℃
  • Storage temperature -30℃~+80℃
  • Name E195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R Touch Screen Glass
Briefing
E195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R Touch Screen Glass repair
E195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R touch panel size: inch, other general size is 3.0'' to 22'' . E195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R touch screen adopt to panel display device. E195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R touch membrane touch times are more than 1 million touches. E195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R touch digitizer glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C. E195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R touch screen display Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size). E195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R touchscreen power supply: USB or RS232. E195238 SCN-AT-FLT17.0-Z01-0H1-R HMI touch glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for More Detail
Product Detials:
Size :  17 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
General Size 3.0'' to 22''
Custom Size 1.0''to 22''
Fit in with Panel display device
* Environmental
Temperature Operating Range: -10° C ~ 60° C
Storage Range: -20° C ~ 70° C
Relative Humidity Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)