E508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R Touch Screen Membrane
  • brand nameVICPAS
  • modelE508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 00:14:52 GMT
  • Shipping 2-4 workdays
  • Size 14.2 inch
  • Name E508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R Touch Screen Membrane
Briefing
E508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R Touch Screen Panel Repair
E508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R touchscreen size: inch, other general size is 3.0'' to 22''. E508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R touch panel adopt to panel display device. touch screen monitor linearity error:< 1.5%. E508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R touch digitizer glass response speed: < 10ms. E508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R HMI touch screen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R MMI touch screen current: 5mA~25mA. E508348 SCN-A5-FLT14.2-001-0A1-R touch membrane operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size : 14.2  inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)
* Performance
Linearity Error <1.5%