E281859 SCN-A5-FLT15.0-Z02-0H1-R Touch Screen Panel
  • group nameFor ELO Touch Panel with 4 / 5 Wires
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelE281859 SCN-A5-FLT15.0-Z02-0H1-R
  • payment methodD/P, Western Union, MoneyGram, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:17:16 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Shipping 2-3 Workdays
  • Warranty 365 dyas
  • Part No. E281859 SCN-A5-FLT15.0-Z02-0H1-R Touch Screen Panel
Detailed
E281859 SCN-A5-FLT15.0-Z02-0H1-R Touch Screen Panel repair
10427000 1071.0103 Touch Screen Panel glass repair
E281859 SCN-A5-FLT15.0-Z02-0H1-R touch screen glass size:15 inch, other general size is 3.0'' to 22'' . E281859 SCN-A5-FLT15.0-Z02-0H1-R touch screen HMIl adopt to panel display device; E281859 SCN-A5-FLT15.0-Z02-0H1-R touch panel power supply: USB or RS232. E281859 SCN-A5-FLT15.0-Z02-0H1-R touch digitizer glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E281859 SCN-A5-FLT15.0-Z02-0H1-R touchscreen touch times are more than 1 million touches. E281859 SCN-A5-FLT15.0-Z02-0H1-R MMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C, E281859 SCN-A5-FLT15.0-Z02-0H1-R touch membrane Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size).
 Contact VICPAS for More Information
Product Feature:
Size :  15 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Mechanical
Input Method Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
Touch Times More than 1 million touches
Touch Activation Force 20~80g
* Electrical
Current 5mA~25mA
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)