ELO E384435 SCN-AT-FLT06.4-Z02-0H1-R Touchscreen Glass Repair
  • brand nameVICPAS
  • modelE384435 SCN-AT-FLT06.4-Z02-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:15:22 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Shipping 2-4 Workdays
  • Warranty 365 Days
  • Name ELO E384435 SCN-AT-FLT06.4-Z02-0H1-R Touchscreen Glass Repair
Detailed
ELO E384435 SCN-AT-FLT06.4-Z02-0H1-Rtouchscreen size: 6.4 inch, other custom size is 3.0'' to 24'' .ELO E384435 SCN-AT-FLT06.4-Z02-0H1-Rtouch screen adopt to panel display device.ELO E384435 SCN-AT-FLT06.4-Z02-0H1-Rtouch screen monitor linearity error:< 1.5%.ELO E384435 SCN-AT-FLT06.4-Z02-0H1-Rtouch digitizer glass response speed: < 10ms.ELO E384435 SCN-AT-FLT06.4-Z02-0H1-Rtouch screen glass touch times are more than 1 million touches.ELO E384435 SCN-AT-FLT06.4-Z02-0H1-Rtouch panel temperature operating range: -10°C ~ 60°C.ELO E384435 SCN-AT-FLT06.4-Z02-0H1-Rtouch membrane works altitude: up to 3000m.ELO E384435 SCN-AT-FLT06.4-Z02-0H1-Rtouch screen hmi operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
Product Specification:
Size :  6.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Performance
Resolution(Interpolation) 4096*4096
Linearity Error <1.5%
Response Speed <10ms
* Electrical
Operation Voltage Typical +DC 5V
Power Supply USB or RS232
Interface Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible
Serial RS-232.
Current 5mA~25mA
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V