E804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R
  • payment methodD/P, Western Union, MoneyGram, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:46:52 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 Days
  • Size 8.4 inch
  • Shipping 2-3 Workdays
  • Name E804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R Touch Screen Panel
Detailed
E804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R Touch Screen Panel repair
E804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R Touch Screen Panel Glass
E804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R touch screen display size: inch. other custom size is 3.0'' to 24'' . E804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R touch screen light transmission: 80%(Meet ASTM D1003), E804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω; 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). E804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R HMI touch glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R touch panel temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E804286 SCN-AT-FLT08.4-002-0H1-R HMI touch glass temperature operating range: -10°C ~ 60°C.
 Contact VICPAS for A Discount
Product Details:
Size :  8.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Optical
Light Transmission 80%(Meet ASTM D1003)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)
* Electrical
Operation Voltage Typical +DC 5V