E508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R Touch Screen Glass
  • brand nameVICPAS
  • modelE508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 21:58:37 GMT
  • Warranty 365 days
  • Size 9.8 inch
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name E508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R Touch Screen Glass
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R Touch Screen Panel Repair
E508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R touch screen glass size: inch, other general size is 3.0'' to 22'' . E508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R touch screen HMIl adopt to panel display device; E508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R touch panel power supply: USB or RS232. E508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R touch digitizer glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R touchscreen touch times are more than 1 million touches. E508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R MMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C, E508860 SCN-AT-FLT09.8-001-0H1-R touch membrane Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size).
 Contact VICPAS for More Detail
Product Detials:
Size : 9.8 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Touch Times : More than 1 million touches
Input Method : Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
* Electrical
Serial RS-232.
Current : 5mA~25mA
Agency Approvals : CE, FCC, RoHS
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Electrostatic Endurance : No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used