B&R PP300 4PP320.1043-31 Front Overlay Touch Screen
  • group namePower Panel 300
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model4PP320.1043-31
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 00:31:37 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 10.4 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Power Panel 300 4PP320.1043-31
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Power Panel 300 4PP320.1043-31 Touch Panel Front Overlay Repair Replacement
Order each part separately is available
Power Panel 300 4PP320.1043-31 Touchscreen Glass Protective Film
B&R Power Panel 300 Features:
• 24 VDC supply voltage
• 2 USB 2.0 connections
• Ethernet 10/100 Mbit interface
• CompactFlash card (type I) slot
• RS232 interface, modem-capable, not electrically isolated
• 2 operating mode switches (2 x 16 digit)
• 2 status LEDs (User or CompactFlash card access)
• ATX power supply compatibility
• Power button
• Fan-free operation
• Touch screen (analog resistive), function keys for both1)
• Horizontal and vertical mounting orientations, numeric and alphanumeric keys1)
• Maximum 2 aPCI slots (see B&R System 2005 User's Manual for available aPCI interface modules)1)
• BIOS (Windows XP Embedded, Windows CE 5.0 or 6.0) or Automation Runtime operating system1)
• Real-time clock (battery-buffered)1)
Up to 512 MB SDRAM main memory1)
Specifications:
Part Number : 4PP320.1043-31
Product Line: Power Panel 300
Screen diagonal 10.4 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting position: Vertical
Input Type: Touchscreen
Serial interface Type: RS232
Storage -20 to 70°C