B&R PP400 4PP482.1043-75 Panel Glass Keypad Repair
  • brand nameVICPAS
  • model4PP482.1043-75
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union
  • update timeWed, 13 May 2026 20:27:31 GMT
Paramtents
  • Brand B&R
  • Size 10.4 inch
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Power Panel 400 4PP482.1043-75
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Power Panel 400 4PP482.1043-75 Touch Screen Glass Membrane Keypad Keyboard Repair Replacement
Order each part separately is available
Power Panel 400 4PP482.1043-75 Touch Screen Panel Keypad Membrane
For the Power Panel 300 and the Power Panel 400, B&R also implements the proven product lines of BIOS devices (Power Panel 300) and embedded devices (Power Panel 300 and Power Panel 400). Power Panel 400 4PP482.1043-75 devices can be delivered with the Windows XP embedded and Windows CE operating systems. They cover the entire range of PC systems, from simple thin clients and web terminals to full SCADA systems. Power Panel 300 and Power Panel 400 devices handle the automation of complete systems. This provides integrated control functionality and drives technology together with modular interfaces for connecting peripheral devices for the process. Models ranging from 5.7" QVGA to 15" XGA meet all requirements for series machine manufacturing. There is now a new variant that combines a 5.7" diagonal with a VGA TFT display. It allows a great deal of information to be displayed in a small amount of space and images can be shown in detail. Entries are made using either the touch screen or the function keys.
Specifications:
Part Number : 4PP482.1043-75
Product Line: Power Panel 400
Screen diagonal 10.4 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting position: Vertical
Input Type: Keypad
Serial interface Type: RS232
Storage -20 to 70°C