DMC AST-171A AST-171A140A Touch Screen Glass 17.1 Inch
  • group nameATP/AST Series
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelDMC AST-171A AST-171A140A
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 09:56:59 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 17.1 inch
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 Working
  • Name DMC AST-171A AST-171A140A Touch Screen Glass 17.1 Inch
Detailed
DMC AST-171A AST-171A140A Touch Screen Glass 17.1 Inch Repair
・ Do not put AST-171A AST-171A140A Touch Glass close to fire. (Description added)
・ Do not wipe AST-171A AST-171A140A Touch Membrane with too much load. (Description added)
・ Do not hit AST-171A AST-171A140A Touchscreen Panel with a hard object. (Description added)
DMC AST-171A AST-171A140A touchscreen size: 17.1 inch, other general size is 3.0'' to 22''. DMC AST-171A AST-171A140A touch panel adopt to panel display device. touch screen monitor linearity error:< 1.5%. DMC AST-171A AST-171A140A touch digitizer glass response speed: < 10ms. DMC AST-171A AST-171A140A HMI touch screen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. DMC AST-171A AST-171A140A touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C. DMC AST-171A AST-171A140A MMI touch screen current: 5mA~25mA. DMC AST-171A AST-171A140A touch membrane operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.