Touch panel screen for MPCKT55NDX20N touch panel membrane touch sensor glass replacement repair
  • brand nameVICPAS
  • modelMPCKT55NDX20N
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:10:19 GMT
Briefing
MPCKT55NDX20N
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
Linearity Error
< 1.5%
Light Transmission
80%(Meet ASTM D1003)
Relative Humidity
Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)
Operation Voltage
Typical +DC 5V
Current
5mA~25mA
Electrostatic Endurance
No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance
> 20MΩ @ DC 25V
Resistance
300Ω < X Axis < 900Ω , 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size)