modelIC754VSI12CTD-KJ Model ES1221R
payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
update timeWed, 13 May 2026 20:33:05 GMT
Touch screen panel type Resistance touch screen
Size 12.1 inch
Brand GE Fanuc
Warranty 365 Days
Product Line GE Fanuc QuickPanel View Series
Supply ES1221R Touch Screen Monitor Protective Film
Shipping 2-4 workdays
Part Number IC754VSI12CTD-KJ Model ES1221R
Min Order1 piece
Order each part separately is available
The IC754VSI12CTD-KJ HMI Touch Glass Protective Film QuickPanel View Advantage
Advantages include:
• Choice of Monochrome, Color-STN, or Color-TFT display
• Microsoft Windows® CE operating system
• Expandable memory & Fieldbus cards*
• Compact Flash*
• UL Class 1 Div 2 (A, B, C, D), ATEX Class 1, Zone 2, CE Mark
• Cost-effective replacement for IC754VSI12CTD-KJ Front Overlay Touch Membrane panel operators
• Functions from data collection and trending to system security and alarming
• Built-in web server for access to data, and panels using any standard browser*
• Communication over serial, Ethernet, and communication expansion cards*
• Multi-language support selectable by the operator when the system is online
• Migration of applications developed with QuickDesigner
• Extensive library of pre-configured animation objects
*Available on select models.
| Brand: | GE Fanuc |
| Display Version: | TFT-Color LCD |
| Product Line: | GE Fanuc QuickPanel View |
| Resolution: | 800 x 600 pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Size: | 12" (Diagonal) |
| Indicators - LEDs: | bi-color (pwr), tri-color (user) |
| Input Voltage: | 10.8 to 30.0 VDC |