Touch panel for GP-185F-PH-G02B/GP-185F-PH-G02B Touch panel
  • brand nameVICPAS
  • modelGP-185F-PH-G02B
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 02:54:37 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 18.5 inch
Briefing
GP-185F-PH-G02B
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
Product Description
Size : 18.5 inch
Linearity Error
< 1.5%
Light Transmission
80%(Meet ASTM D1003)
Relative Humidity
Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)
Operation Voltage
Typical +DC 5V
Current
5mA~25mA
Electrostatic Endurance
No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance
> 20MΩ @ DC 25V
Resistance
300Ω < X Axis < 900Ω , 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size)