5PC720.1505-K19 Touch Screen 5PC720.1505-K19 Membrane Keypad
  • brand nameVICPAS
  • model5PC720.1505-K19
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:46:08 GMT
  • Touch points Single-touch
  • Rated Voltage DC5V 1mA
  • 5PC720.1505-K19 touch membrane 5PC720.1505-K19 touch screen repair
  • 5PC720.1505-K19 touch screen monitor 5PC720.1505-K19 HMI touch panel repair
  • 5PC720.1505-K19 touch panel repair 5PC720.1505-K19 touch digitizer
  • Name 5PC720.1505-K19 Touch Screen 5PC720.1505-K19 Membr
Detailed
5PC720.1505-K19 Touch Screen 5PC720.1505-K19 Membrane Keypad Repair
5PC720.1505-K19 touch membrane size: 15 inch, other general size is 3.0'' to 22''. 5PC720.1505-K19 touch screen adopt to panel display device. 5PC720.1505-K19 touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. 5PC720.1505-K19 touch digitizer glass linearity error:< 1.5%. 5PC720.1505-K19 touch screen hmi response speed: < 10ms. 5PC720.1505-K19 touch screen monitor operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. 5PC720.1505-K19 touch panel temperature storage range: -20°C ~ 70°C. 5PC720.1505-K19 touch screen display current: 5mA~25mA.
Product Description:
5PC720.1505-K19 touch membrane5PC720.1505-K19 touch screen
*  Size  15 inch;
General Size
1.0″ to 24″
Custom Size
1.0″ to 23″
Fit in with
Panel display device
Product specification:
NO.
Product structure
Material
Remarks
1
upper circuit
ITO FILM
0.188mm
2
lower circuit
ITO GLASS
2.0mm
3
spacer
Adhesive
0.1mm
4
tail
FPC
Environmental characteristics:
NO.
Item
Specification
1
Operation temperature
-10℃~+60℃
2
Storage temperature
-20℃~+70℃