Kramer KTP057FBAA-H00 M15031601058 Touch Screen Panel Repair
  • group nameTouch Panel Screen Suppliers
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model0284000A 5.93.031.298 113500070
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 05:26:41 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Keyword Touch Screen Panel
  • Keyword Touch Screen Glass
  • Name Kramer KTP057FBAA-H00 M15031601058 Touch Screen Pa
Detailed
Kramer KTP057FBAA-H00 M15031601058 touch panel size: 5.7 inch. other custom size is 3.0'' to 24'' . Kramer KTP057FBAA-H00 M15031601058 touch membrane adopt to panel display device. Kramer KTP057FBAA-H00 M15031601058 HMI touch glass light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). Kramer KTP057FBAA-H00 M15031601058 touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C; Kramer KTP057FBAA-H00 M15031601058 touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. Kramer KTP057FBAA-H00 M15031601058 touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size), Kramer KTP057FBAA-H00 M15031601058 Touch screen display operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for More Information
Product Feature:
Size :  5.7 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Mechanical
Input Method Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
Touch Times More than 1 million touches
Touch Activation Force 20~80g
* Electrical
Current 5mA~25mA
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)