S6171S28P6L3AS147C200220 touch screen panel glass
  • group nameTouch Panel Screen Suppliers
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelS6171S28P6L3AS147C200220
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 04:20:29 GMT
Paramtents
  • Types Resistance touch screen
  • Touch points Single-touch
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name S6171S28P6L3AS147C200220 touch screen panel glass
Detailed
S6171S28P6L3AS147C200220 HMI touch glass size: inch, other general size is 3.0'' to 22'' . S6171S28P6L3AS147C200220 touch digitizer glass adopt to panel display device, S6171S28P6L3AS147C200220 touch screen temperature operating range: -10° C ~ 60° C. S6171S28P6L3AS147C200220 touch panel display Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size). S6171S28P6L3AS147C200220 touchscreen power supply: USB or RS232. S6171S28P6L3AS147C200220 MMI touch glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc, S6171S28P6L3AS147C200220 touchscreen touch times are more than 1 million touches.
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size :  inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)
* Performance
Linearity Error <1.5%