TP3937S1 DMC107437Q3J25D04 Touch Screen Panel Repair
  • group nameTouch Panel Screen Suppliers
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelTP3937S1 DMC107437Q3J25D04
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 01:09:27 GMT
Paramtents
  • Types Resistance touch screen
  • Touch points Single-touch
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name TP3937S1 DMC107437Q3J25D04 Touch Screen Panel Repa
Detailed
TP3937S1 DMC107437Q3J25D04 touch screen size: 3.5 inch. and other general size is 3.0'' to 22'' . TP3937S1 DMC107437Q3J25D04 touchscreen adopt to panel display device. TP3937S1 DMC107437Q3J25D04 touch panel touch times are more than 1 million touches. TP3937S1 DMC107437Q3J25D04 touch screen monitor Current: 5mA~25mA, TP3937S1 DMC107437Q3J25D04 HMI touch screen temperature operating range: -10° C ~ 60° C, TP3937S1 DMC107437Q3J25D04 MMI touch screen Operation Voltage : Typical +DC 5V. TP3937S1 DMC107437Q3J25D04 touch membrane operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size :  3.5 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)
* Performance
Linearity Error <1.5%