TeXComputer 5100-AOH114 VN11B51389 Touch Screen Panel Repair
  • group nameTouch Panel Screen Suppliers
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelTeXComputer 5100-AOH114 VN11B51389
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 01:42:49 GMT
Paramtents
  • Types Resistance touch screen
  • Touch points Single-touch
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name TeXComputer 5100-AOH114 VN11B51389 Touch Screen Pa
Detailed
TeXComputer 5100-AOH114 VN11B51389 touch screen size: 12.1 inch, other general size is 3.0'' to 22'' .TeXComputer 5100-AOH114 VN11B51389 touch panel adopt to panel display device.TeXComputer 5100-AOH114 VN11B51389 touchscreen touch times are more than 1 million touches.TeXComputer 5100-AOH114 VN11B51389 HMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C.TeXComputer 5100-AOH114 VN11B51389 touch screen monitor Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size).TeXComputer 5100-AOH114 VN11B51389 touch membrane power supply: USB or RS232.TeXComputer 5100-AOH114 VN11B51389 touch digitizer glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size :  12.1 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)
* Performance
Linearity Error <1.5%