F48767-000 SCN-AT-FLT17.1-W01-0H1 Touch Screen Panel Repair
  • brand nameVICPAS
  • modelF48767-000 SCN-AT-FLT17.1-W01-0H1
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:53:30 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Keyword Touch Screen Panel Glass Repair
  • Keyword HMI Touch Screen
  • Name F48767-000 SCN-AT-FLT17.1-W01-0H1 Touch Screen Pan
Detailed
F48767-000 SCN-AT-FLT17.1-W01-0H1 touch panel size: inch, other general size is 3.0'' to 22''. F48767-000 SCN-AT-FLT17.1-W01-0H1 touch screen adopt to panel display device. touch digitizer glass linearity error:< 1.5%. F48767-000 SCN-AT-FLT17.1-W01-0H1 touch screen hmi response speed: < 10ms. F48767-000 SCN-AT-FLT17.1-W01-0H1 touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. F48767-000 SCN-AT-FLT17.1-W01-0H1 touch membrane temperature storage range: -20°C ~ 70°C. F48767-000 SCN-AT-FLT17.1-W01-0H1 touch screen display current: 5mA~25mA. F48767-000 SCN-AT-FLT17.1-W01-0H1 touch screen monitor operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for More Detail
Product Detials:
Size :  17.1 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Touch Times : More than 1 million touches
Input Method : Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
* Electrical
Serial RS-232.
Current : 5mA~25mA
Agency Approvals : CE, FCC, RoHS
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Electrostatic Endurance : No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used