IT110T 11320 ESA IT Touch Screen Terminal Replacement
  • group nameIT Touch
  • Min Order1 kilogram
  • brand nameVICPAS
  • modelIT110T11320
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 19:39:49 GMT
Paramtents
  • Brand ESA
  • Size 10.4 inch
  • Warranty 365 Days
  • Product Line Touch screen terminals
  • Supply IT110T 11320 Touch Screen and Overlay
Packging & Delivery
  • Min Order1 kilogram
Briefing
Detailed
ESA Touch Screen Protective Film IT110T11320 Touch Panel Replacement
Order each part separately is available
ESA Touchscreen Terminal IT110T IT110T11320 Touch Screen Front Overlay Repair Replacement
IT110T11320 operator terminals 4 or 5-wire resistive touch-screenthat ensures proper function even withsuperficial damage to the surface.Option to use any terminalin the IT range bothhorizontally and vertically.IP69K protection rating on the front panel, resistantto high pressure water jets (up to 100 bar) from anydirection and to temperatures up to 80 °C(ISO 20653 compliant)
Specifications:
The table below describes the parameters of the ESA IT110T11320 HMI Parts.
Brand: ESA
Resolution: 640 x 480 pixel
Size: 10.4 INCH
Warranty: 6-Months Warranty
Product Line: Touch Terminal
Display Type: Graphic LCD TFT
Backlight: CCFL
Touch screen: Analog
Input voltage: 18 - 32 V DC