IT112T11320 ESA IT Touchscreen Terminal Replacement
  • brand nameVICPAS
  • modelIT112T 11320
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 17:55:40 GMT
Paramtents
  • Brand ESA
  • Size 10.4 inch
  • Warranty 365 Days
  • Product Line Touch screen terminals
  • Supply IT112T 11220 Touch Screen and Overlay
Detailed
ESA Touch Screen Protective Film IT112T11320 Touch Panel Replacement
Order each part separately is available
ESA Touchscreen Terminal IT112T IT112T11320 Touch Screen Front Overlay Repair Replacement
IT112T11320 operator terminals 4 or 5-wire resistive touch-screenthat ensures proper function even withsuperficial damage to the surface.Option to use any terminalin the IT range bothhorizontally and vertically.IP69K protection rating on the front panel, resistantto high pressure water jets (up to 100 bar) from anydirection and to temperatures up to 80 °C(ISO 20653 compliant)
Specifications:
The table below describes the parameters of the ESA IT112T11320 HMI Parts.
Brand: ESA
Resolution: 800 x 600 pixel
Size: 12.1 INCH
Touch screen: Analog
Input voltage: 18 - 32 V DC