2711P-B15C22D9P-B Panelview Plus 7 Touch Screen Panel
  • group namePanelView Plus 7 Performance
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model2711P-B15C22D9P-B
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 00:46:42 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Brand Rockwell Automation Allen Bradley
  • Product Line Panelview Plus 7
  • Supply Panelview Plus 7 HMI Keypad Keyboard
  • Size 15 inch
  • model 2711P-B15C22D9P-B
  • Parts Touchscreen Panel Glass Membrane Keypad
Detailed
Order each part separately is available
• Panels must have a thickness of 1.5…4.8 mm (0.060…0.188 in.).
• Tap – Briefly touch the target on the screen with your fingertip.
• Double-tap – Touch the target on the screen twice quickly with your fingertip.
• Drag – Touch the target and move your fingertip across the screen without losing contact.
• Long press – Touch and hold the target on the screen for several seconds.
AB PanelView Plus 7 Performance HMI
 Machine builder and end user focus
 Sizes: 6.5”, 9”W, 10.4”, 12”W, 19”