Touchscreen Panel Front Overlay for 4PP065.0653-K01
  • group namePower Panel 65
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model4PP065.0653-K01
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 21:49:41 GMT
Paramtents
  • Brand B&R
  • Size 6.5 inch
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Power Panel 65 4PP065.0653-K01
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Power Panel 65 4PP065.0653-K01 Protective Film Touch Screen Glass Repair Replacement
Order each part separately is available
Power Panel 65 4PP065.0653-K01 Touch Screen Panel Front Overlay
The PP65 4PP065.0653-K01 is both a controller and an operator panel. Any necessary peripherals can be connected using the integrated X2X interface. Using the optional interface modules, it is also possible to connect other B&R products or even to integrate the PP65 into control systems from other manufacturers. All components are situated in a compact housing with a 3.5" or 5.7" QVGA TFT display.
Specifications:
Part Number : 4PP065.0653-K01
Product Line: Power Panel 65
Screen diagonal 6.5 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting position: vertical
Input Type: Touchscreen
Remanent Variables: 32 kB
Storage -20 to 70°C