B&R PP300 5PP320.1043-K12 Touch Screen Organizer
  • brand nameVICPAS
  • model5PP320.1043-K12
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 02:52:56 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 10.4 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Power Panel 300 5PP320.1043-K12
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Power Panel 300 5PP320.1043-K12 Front Overlay Touch Screen Glass Repair Replacement
Power Panel 300 5PP320.1043-K12 Touch Screen Panel Protective Film
For the Power Panel 300 and the Power Panel 400, B&R also implements the proven product lines of BIOS devices (Power Panel 300) and embedded devices (Power Panel 300 and Power Panel 400). Power Panel 300 5PP320.1043-K12 devices can be delivered with the Windows XP embedded and Windows CE operating systems. They cover the entire range of PC systems, from simple thin clients and web terminals to full SCADA systems. Power Panel 300 and Power Panel 400 devices handle the automation of complete systems. This provides integrated control functionality and drives technology together with modular interfaces for connecting peripheral devices for the process. Models ranging from 5.7" QVGA to 15" XGA meet all requirements for series machine manufacturing. There is now a new variant that combines a 5.7" diagonal with a VGA TFT display. It allows a great deal of information to be displayed in a small amount of space and images can be shown in detail. Entries are made using either the touch screen or the function keys.
Specifications:
Part Number : 5PP320.1043-K12
Product Line: Power Panel 300
Screen diagonal: 10.4 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting position: Vertical
Input Type: Touchscreen
Serial interface Type: RS232
Storage: -20 to 70°C