Power Panel 400 4PP480.1043-K06 Touch Digitizer Glass
  • group namePower Panel 400
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model4PP480.1043-K06
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 20:22:49 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 10.4 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Power Panel 400 4PP480.1043-K06
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Power Panel 400 4PP480.1043-K06 Touch Screen Glass Repair Replacement
Power Panel 400 4PP480.1043-K06 Touch Screen Panel
For the Power Panel 400 and the Power Panel 400, B&R also implements the proven product lines of BIOS devices (Power Panel 300) and embedded devices (Power Panel 300 and Power Panel 400). Power Panel 400 4PP480.1043-K06 devieces can be delivered with the Windows XP embedded and Windows CE operating systems. They cover the entire range of PC systems, from simple thin clients and web terminals to full SCADA systems. Power Panel 300 and Power Panel 400 devices handle the automation of complete systems. This provides integrated control functionality and drive technology together with modular interfaces for connecting peripheral devices for the process. Models ranging from 5.7" QVGA to 15" XGA meet all requirements for series machine manufacturing. There is now a new variant that combines a 5.7" diagonal with a VGA TFT display. It allows a great deal of information to be displayed in a small amount of space and images can be shown is detail. Entries are made using either the touch screen or the function keys.