B&R 5AP980.1214-K04 Touch Screen Monitor
  • brand nameVICPAS
  • model5AP980.1214-K04
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 11:59:32 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 12.1 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Automation Panel 900 5AP980.1214-K04
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Automation Panel 900 5AP980.1214-K04 Touch Screen Glass Repair Replacement
Order each part separately is available
Automation Panel 900 5AP980.1214-K04 Touch Screen Panel HMI Touch Glass
The following device families can be connected to the B&R Automation Panel 900 5AP980.1214-K04:
• Automation PC 510
• Automation PC 511
• Automation PC 620
• Automation PC 810
• Automation PC 820
• Automation PC 910
• Panel PC 700
• Panel PC 800
• Power Panel 500
Specifications:
Part Number : 5AP980.1214-K04
Product Line: Automation Panel 900
Screen diagonal 12.1 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power 24 VDC
Serial interface Type: RS232
Storage -20 to 70°C