4PP045.0571-K24 B&R Touch Screen Panel
  • group namePower Panel 15/21/35/41/45
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model4PP045.0571-K24
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:18:50 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 5.7 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Power Panel 45 4PP045.0571-K24
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
Order each part separately is available
Power Panel PP45 B&R Features
• 24 VDC supply voltage
• RS232 interface
• CAN bus interface
• 8-16 digital inputs and outputs
• 0-12 analog outputs
• 0-24 analog inputs
B&R Automation Device Interface (ADI) 4PP045.0571-K24 Development Kit Features:
• One Microsoft Visual Basic module with ADI function declarations
• Header files and import libraries for Microsoft Visual C++
• Help files for Visual Basic and Visual C++
• Sample projects for Visual Basic and Visual C++
• ADI DLL (for application testing if no ADI driver is installed)
Specifications:
Part Number : 4PP045.0571-K24
Product Line: Power Panel 45
Screen diagonal: 5.7 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting position: Vertical
Input Type: Touchscreen
Serial interface Type: RS232
Storage: -20 to 70°C