B&R 5AP1120.1044-C02 Touch Digitizer Glass
  • brand nameVICPAS
  • model5AP1120.1044-C02
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 19:20:56 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 10.4 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Automation Panel 1000 5AP1120.1044-C02
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Automation Panel 1000 5AP1120.1044-C02 Touch Panel Repair Replacement
Order each part separately is available
Automation Panel 1000 5AP1120.1044-C02 Touchscreen Glass
5AP1120.1044-C02 Link modules have various graphics interfaces and connections. An Automation Panel 5AP1120.1044-C02 is put together by installing a link module onto a panel. Automation Panel 1000 devices with 10.4", 12.1" (4:3 format only), 15" (4:3 format only) and 19" diagonals are equipped with a front USB 2.0 interface. The 5AP1120.1044-C02 USB In interface is a USB 2.0 type B interface that is used to transfer USB data. It must be connected to a USB interface on the output device (e.g. B&R industrial PC) if DVI operation or SDL operation with a USB type A/B cable was chosen as the transfer method. If the Automation Panel 1000 5AP1120.1044-C02 interface is connected to an output device (e.g. B&R industrial PC), then USB 2.0 transfer rates are possible on the USB1 and USB2 interfaces.
Specifications:
Part Number : 5AP1120.1044-C02
Product Line: Automation Panel 1000
Screen diagonal 10.4 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power 24 VDC
Serial interface Type: RS232
Storage -20 to 50°C