AMT10800 AMT 10800 AMT-10800 Touch Screen Monitor
  • group nameAMT10xxx AMT16xxx
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelAMT10800 AMT 10800 AMT-10800
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 01:08:55 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Keyword Touchscreen
  • Keyword Touch Screen Panel
  • Name AMT10800 AMT 10800 AMT-10800 Touch Screen Panel
  • Display Size 7 inch
Detailed
AMT10800 AMT 10800 AMT-10800 Touch Screen Glass
AMT10800 AMT 10800 AMT-10800 touch screen size: 6.5 inch, other general size is 3.0'' to 22'' . AMT10800 AMT 10800 AMT-10800 touch panel adopt to panel display device. AMT10800 touchscreen touch times are more than 1 million touches. AMT10800 AMT 10800 AMT-10800 HMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C. AMT 10800 touch screen monitor Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size). AMT10800 AMT 10800 AMT-10800 touch membrane power supply: USB or RS232. AMT-10800 touch digitizer glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
Product Feature:
Our advantage:
1.All product are new and original packaging.
2.click on the precise, easy use.
3.reflecting the sensitive.
4.OEM is available.
Size : 6.5 inch;