Schneider S1430010 S-10TP-H1 Touch Screen Panel Glass
  • group nameFor Schneider Touch Screen Repair
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelS1430010 S-10TP-H1
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 21:28:09 GMT
Paramtents
  • Types Resistance touch screen
  • Touch points Single-touch
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Size 5.7-15 inch
  • Name S1430010 S-10TP-H1 Schneider Touch Screen
Detailed
Schneider S1430010 S-10TP-H1 Touch Panel Repair
S1430010 S-10TP-H1 touchscreen size: inch; other custom size is 3.0'' to 24'' . S1430010 S-10TP-H1 touch membrane adopt to panel display device. S1430010 S-10TP-H1 touch screen display light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). S1430010 S-10TP-H1 touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C, S1430010 S-10TP-H1 touch panel temperature storage range: -20°C ~ 70°C. S1430010 S-10TP-H1 touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size); S1430010 S-10TP-H1 HMI touch glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
Product Feature:
Size : 8-15 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)
* Performance
Linearity Error <1.5%