DMC TP-3201S1F0 TP-3201S1 Touch Digitizer Glass Repair
  • group nameTP Series
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelTP-3201S1F0 TP-3201S1
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 16:35:31 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name TP-3201S1F0 TP-3201S1
  • Brand DMC
  • Touch Size 10.4 inch
Detailed
DMC TP-3201S1F0 TP-3201S1 Touch Screen Glass Touch Membrane Replacement
TP-3201S1F0 TP-3201S1 Touch Screen Glass Replacement
Semi-Customized
Selectable sizes and specifications
Micro dot
Air vent/ Non air vent
Support: For Resistive Type
TP-3201S1F0 TP-3201S1 HMI touch glass size: 10.4 inch, other general size is 3.0'' to 22'' . TP-3201S1F0 TP-3201S1 touch digitizer glass adopt to panel display device. TP-3201S1F0 TP-3201S1 touch screen temperature operating range: -10° C ~ 60° C. TP-3201S1F0 TP-3201S1 touch panel display Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size). TP-3201S1F0 TP-3201S1 touchscreen power supply: USB or RS232. TP-3201S1F0 TP-3201S1 MMI touch glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. TP-3201S1F0 TP-3201S1 touchscreen touch times are more than 1 million touches.
Product Specification:
Size : 10.4 inch;