GC-A14-R7-C2403 15629B015 Protective Film Touch Glass
  • group nameKoyo Other Series
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelGC-A14-R7-C2403 15629B015
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 17:01:38 GMT
Paramtents
  • Brand Koyo
  • Size 7 inch
  • Warranty 365 Days
  • Supply GC-A14-R7-C2403 15629B015 Protective Film
  • Shipping 2-4 workdays
  • Supply GC-A14-R7-C2403 15629B015 Touch Panel
  • Product Line KOYO GC-A Series
Detailed
Koyo GC-A Series GC-A14-R7-C2403 15629B015 Protective Film Touch Pad Replacement
Order each part separately is available
Koyo GC-A Series GC-A14-R7-C2403 15629B015Front Film Touch Screen Repair Replacement
For PLCs, provides Dsub 15pin RS-232C/422/485 port, Dsub 9pin RS-232C port and RJ45Ethernet port for 10Base-T/100Base-TX communication. And for project (screen) transfer, it has a built-in USB2.0 Type B port. Further, offers a reasonable model without an Ethernet communication port in the product lineup.
Specifications:
Ambient temperature: 0°C (32°F) to 50°C (122°F)
Display Resolution: 800 x 480 pixels
Model Number: GC-A14-R7-C2403 15629B015
Touch Size: 7"
Backlight: LED
Brand: KOYO
Display Type: TFT Color LCD
Power supply: 24 V DC
Storage Temperature: -20°C (-4°F) to 60°C (140°F)