GUNZE USP G057-01-1D Touch Screen Panel Replacement
  • group nameFor Gunze Touch Screen Panel Glass Repair
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelG057-01-1D
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 12:35:33 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 5.7 inch
  • Warranty 365 Days
  • Brand GUNZE
  • Supply G057-01-1D Touch Screen Panel
  • Part Number G057-01-1D
  • Shipping 2-4 workdays
Detailed
G057-01-1D GUNZE 8-Wire HMI Touch Panel Glass Repair
G057-01-1D G057-01-2D G057-02-1D G057-03-1D
 GUNZE Touch Screen Panel Glass Replacement
VICPAS supplies GUNZE G057-01-1D G057-01-2D G057-02-1D G057-03-1D touch panel glass with 365 days warranty and supports Urgent Worldwide Shipping. We offer Gunze Touch displays in sizes ranging from 5.7” to 22”, all of which can be operated by stylus, finger or gloves. The Gunze 8-wire G057-01-1D G057-01-2D G057-02-1D G057-03-1D touch screens provide excellent performance in accuracy, and sensitivity and give reliable operation, making these industrial touch screens a perfect addition to any digital display or collection.
Specifications:
Touch Size: 5.7 inch
Life Time: 10~35 million touches
Operation Temperature: -30℃~+70℃
Storage Temperature: -40℃~+80℃
Transmittance: ≥ 80 ± 5%, light transmission