modelIC754CSF15CTD-FG IC754CSF15CTD-GH IC754CSF15CTD-JH
payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
update timeWed, 13 May 2026 20:23:53 GMT
Brand GE Fanuc
Warranty 365 Days
Product Line GE Fanuc QuickPanel View Series
Supply GE Fanuc QuickPanel View Front Overlay Touch Panel
Part Number IC754CSF15CTD-FG IC754CSF15CTD-GH IC754CSF15CTD-JH
Shipping 2-4 workdays
Display Size 15 inches
Min Order1 piece
VICPAS supplies GE Fanuc QuickPanel View Series IC754CSF15CTD-FG IC754CSF15CTD-GH IC754CSF15CTD-JH Protective Film and Touch Panel with 365 days warranty and supports Urgent Worldwide Shipping. In addition to the primary touch screen interface, the 12" or IC754CSF15CTD-FG IC754CSF15CTD-GH IC754CSF15CTD-JH 15" QuickPanel View supports a variety of communication ports including an expansion bus to allow great flexibility in application. The following diagram shows the physical layout of the QuickPanel View and the locations of ports and connections The bottom LED is green when power is applied and amber if both backlights fail (IC754VxI10MTD has one backlight);1 the top LED is tricolor (green, red, or amber) and programmable.
| Display Size: | 15" (Diagonal) |
| Front of Panel & Depth: | 15.70” x 12.73” x 0.40” |
| Input Voltage: | 12 VDC ±20% or 24 VDC ±20% |
| Product Line: | GE Fanuc QuickPanel View |
| Touchscreen: | Resistive |
| Brand: | GE Fanuc |
| Display Type: | 15" Color-TFT |
| Panel Cut-Out (W x H x D): | 14.93” x 12.03” x 2.78” |
| Power: | Less than 60W |