modelM2I TOPRX1000VD-Ex
payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
update timeWed, 13 May 2026 14:00:32 GMT
Brand M2I
Size 10.4 inch
Warranty 365 Days
Product Line M2I XTOP Products Normal/EX Model
Supply TOPRX1000VD-Ex Touch Screen Front Overlay
Shipping 2-4 workdays
Part Number M2I XTOP Products Normal/EX Model TOPRX1000VD-Ex
Min Order1 piece
Precautions on Install X TOP TOPRX1000VD-Ex Touch Screen Front Overlay
3. The space between back of product and back of control board must be more than 100mm for maintenance and ventilation.
General Precautions
2. Do not use or store in severe vibration environment.
5. Use a cellular phone or walky-talky more than 30cm (11.81 inch)away from TOPRX1000VD-Ex Touch Digitizer Protective Film product.
| Operating Humidity: | 0 ~ 90 % |
| Screen Type: | Analog Resistive Film |
| Brand: | M2I |
| Ambient Humidity: | 85% RH or less |
| Operation Temperature: | 0°C ~ +50°C |
| Part Number: | TOPRX1000VD-Ex |
| Backlight: | Yes |
| Screen Size: | 10.4'' |
| Storage Temperature: | -10°C ~ +60°C |