5AP923.1214-K01 Front Overlay Touch Digitizer Glass
  • group nameAutomation Panel
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model5AP923.1214-K01
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:30:22 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 12.1 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Automation Panel 5AP923.1214-K01
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Automation Panel 5AP923.1214-K01 Touch Panel Protective Film Repair Replacement
Order each part separately is available
Automation Panel 5AP923.1214-K01 Touchscreen Glass Front Overlay
An Automation Panel 5AP923.1214-K01 is connected to the integrated SDL interface (onboard) via an SDL cable. USB devices can only be connected directly to the Automation Panel 5AP923.1214-K01(i.e. without a hub). Many different peripheral USB devices can be connected to the 2 or 3 USB interfaces on the Automation Panel 5AP923.1214-K01. These can each handle a load of 500 mA. The maximum transfer rate is USB 2.0. Only end devices (not hubs) can be connected to the Automation Panel 5AP923.1214-K01.
• B&R Key Editor for Windows operating systems
• Visual Components for Automation Runtime
Specifications:
Part Number : 5AP923.1214-K01
Product Line: Automation Panel
Screen diagonal 12.1 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power 24 VDC
Display Type: STN/TFT color
Serial interface Type: RS232
Storage -20 to 70°C