Panel PC 1200 5PPC1200.101E-10B Touch Panel Replacement
  • brand nameVICPAS
  • model5PPC1200.101E-10B
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:46:52 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type multi-touch PCT
  • Size 10.1 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Panel PC 1200 5PPC1200.101E-10B
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Panel PC 1200 5PPC1200.101E-10B Touch Digitizer Glass Repair
Panel PC 1200 5PPC1200.101E-10B Touch Screen Panel Glass
Specifications:
The table below describes the parameters of the 5PPC1200.101E-10B Panel PC 1200 HMI Panel Glass.
Part Number: 5PPC1200.101E-10B
Product Line: Panel PC 1200
Screen diagonal 10.1 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power 24 VDC
Serial interface Type: RS232
Storage -20 to 50°C