Automation Panel 900 5AP980.1214-K02 Touch Digitizer Glass
  • group nameAutomation Panel 900
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model5AP980.1214-K02
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:29:15 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 12.1 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Automation Panel 900 5AP980.1214-K02
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Automation Panel 900 5AP980.1214-K02 Touch Panel Repair Replacement
Order each part separately is available
Automation Panel 900 5AP980.1214-K02 Touchscreen Glass
An Automation Panel 900 is connected to the integrated SDL interface (onboard) via an SDL cable. USB devices can only be connected directly to the Automation Panel (i.e. without a hub). Many different peripheral USB devices can be connected to the 2 or 3 USB interfaces on the Automation Panel 900. These can each handle a load of 500 mA. The maximum transfer rate is USB 2.0. Only end devices (not hubs) can be connected to the Automation Panel 900.
• B&R Key Editor for Windows operating systems
• Visual Components for Automation Runtime
Specifications:
Part Number: 5AP980.1214-K02
Product Line: Automation Panel 900
Screen Diagonal: 12.1 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting Position: Vertical
Input Type: Touchscreen
Serial Interface Type: RS232
Storage -20 to 70°C