G185XW01 V.1 LCD Screen Replacement Repair
  • group nameLCD Display
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelG185XW01 V.1
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union
  • update timeWed, 13 May 2026 17:34:56 GMT
Paramtents
  • Brand AUO
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model G185XW01 V.1 LCD Display Screen
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Size 18.5 inch
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
AUO G185XW01 V.1 LCD Display Repair. 180 Days Warranty-Fully Tested-Factory Prices-Fast Shipping.
Detailed
AUO G185XW01 V.1 LCD Screen Repair Replacement
AUO G185XW01 V.1 LCD Display
Specifications:
The table below describes the parameters of the G185XW01 V.1 AUO LCD Screen.
Part Number: AUO G185XW01 V.1
Product Line: LCD Display
Screen Diagonal: 18.5 in
Warranty: 365 Days Warranty
Backlight: LED
Display Type: TFT color
Mounting Position: Vertical
Touchscreen: No
Interface: LVDS
Storage: -20 to 60°C