FTB-200-V2 Touch Screen Glass Replacement
  • group nameOther
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelFTB-200-V2
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 17:34:12 GMT
Paramtents
  • Touch screen tapes Resistance touch screen
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name FTB-200-V2 Touch Screen Panel
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
FTB-200-V2 HMI Touch Glass. 365 Days Warranty-Fully Tested-Factory Prices-Fast Shipping.
Detailed
FTB-200-V2 Touch Digitizer Glass Replacement
FTB-200-V2 HMI Panel Glass Replacement
Specifications:
The table below describes the parameters of the FTB-200-V2 Touch Screens.
Part Number: FTB-200-V2
Product Line: Touch Panel
Power Supply: DC 24V
Touch Screen: Resistive touch screen
Warranty: 365 Days Warranty
Contact Resistance: < 200 mΩ
Display Type: TFT / Mono / STN LCD
Keypad: None
Front Frame: Stainless Steel
Storage Temperature: -20 to 60°C