6AV6645-7AB10-0AS0 Touch Panel Overlay LCD Enclosure
  • group nameSimatic Mobile Panels
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model6AV6645-7AB10-0AS0
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 04:19:50 GMT
Paramtents
  • Brand Siemens
  • Warranty 365 Days
  • Product Line Mobile Panel 277-10
  • Supply Siemens Mobile Panel Touch Film LCD Shell
  • model 6AV6645-7AB10-0AS0
  • Size 10.4 inch
Detailed
6AV6645-7AB10-0AS0 Siemens Simatic HMI MOBILE PANEL 277 10" Front Case LCD Display Touchscreen Back Cover Protective Film
Order each part separately is available
6AV6645-7AB10-0AS0 SIMATIC Mobile Panel 277 10" with integrated acknowledgment button, stop button and touch, configurable with WinCC flexibleStandard Version 2008 or higher or TIA Portal V11 to V14
The second generation of SIMATIC HMI Mobile Panels impresses with its convenience, performance and quality.The highlights: A brilliant widescreen display, particularly simple configuration and the unique illuminated emergency stop button.This series of devices offers panels with 7", 9" and 10" displays, some of which are available with or without safety-related operator controls.The Mobile Panels of the 2nd Generation are the successors to the SIMATIC HMI Mobile Panels x77 with cable connections.
Specifications:
Part Number: 6AV6645-7AB10-0AS0
Touchscreen: TFT
Screen diagonal: 10.4 in
Warranty: 365 days Warranty
Product Line: Siemens Mobile Panel 277
Number of colors: 65 536
Mounting position: vertical
MTBF backlighting (at 25 °C): 50 000 h