Tile Vibration Machine TPP-8123-BDC/16V | High Performance | Perfect for Tile Installation
  • group nameTile Vibration Machine
  • Min Order1 piece
  • brand nameTILER tile cutting and laying tools distrubutor
  • modelTPP-8123-BDC/16V
  • payment methodT/T, L/C, D/P D/A, Credit Card, PayPal, Westem Union, Cash
  • update timeWed, 13 May 2026 21:46:01 GMT
Paramtents
  • Diameter of suction cup 123mm
  • Vertical suction 50kgs
  • Material of suction cup Nitrile rubber
  • Battery capacity 2000mA
  • Battery voltage 16V
  • Charging current 1.5A
  • Battery charging time 2h
  • Vibration frequency 0-10000r/min
Detailed
◢ SPECIFICATION
ART
QTY/INNER BOX
QTY/OUTER BOX
TPP-8123-BDC/16V
1PC
6PCS
◢ DESCRIPTION
◢FAQ
What is the TILER Tile Vibration Machine TPP-8123-BDC/16V used for?
The TILER Tile Vibration Machine TPP-8123-BDC/16V is used for leveling tiles during installation.
What is the adsorption lock design of the TILER Tile Vibration Machine TPP-8123-BDC/16V?
What is the adsorption capacity of the TILER Tile Vibration Machine
 TPP-8123-BDC/16V?
What is the diameter of the suction cup on the TILER Tile Vibration Machine
 TPP-8123-BDC/16V?
The TILER Tile Vibration Machine TPP-8123-BDC/16V has a 123mm diameter suction cup, which can easily absorb 6-48 inch smooth surface tiles.