ASUAMAN Portable Wireless Karaoke System AS-PT6006
  • group nameCustom Party Speakers
  • Min Order200 piece
  • brand nameAUSMAN Audio Speaker Manufacturer and Supplier
  • modelAS-PT6006
  • payment methodL/C, T/T
  • update timeWed, 13 May 2026 17:11:21 GMT
Paramtents
  • Supply OEM/Wholesale/Custom
  • MOQ(Minimum Order Quantity) 200 PCS
  • Lead Time 30-45 Days
  • Packing PE Bag+Carton Color Box
  • Certification BSCI/FCC/CE/ROHS/REACH ext.
  • Place of Production China
Packging & Delivery
  • Min Order200 piece
Briefing
Model: AS-PT6006, Power: 80W
Driver: 2*6.5" Woofers + Tweeter
Detailed
Your Portable Karaoke System Leading Manufacturer In China
AS-PT6006
AUSMAN AS-PT6006 is the ideal solution to address sales challenges. Featuring dual 6.5" woofers, 80W R.M.S. and a 6-hour built-in battery, it'll help your brand attract more attention.
More Party Speakers For OEM
  • 2*6.5"
    Woofer
  • Plastic
    Material
  • LEDs
    Feature
  •  80W
    Power
Wireless Karaoke System AS-PT6006 and packing box
1000+ Clients Choose AUSMAN
 Your Ideal OEM/ODM Manufacturer
AUSMAN Provides Professional and Reliable OEM Services
Since 2010, we have specialized in developing and OEM manufacturing of Portable Karaoke System.
Our OEM quality is reliable and has been sold to 50 countries and regions worldwide.
New model from design to mass production in 40 days.
Action: "Schedule A Consult Now"
1. SPECIFICATIONS
Custom Portable Karaoke System According To Your Market
Item No:
AS-PT6006
Material:
Plastic PP+Metal
Color:
Black
Power Output:
80W
Driver Units:
2*6.5" Woofer+Tweeter
Battery:
7.4V, 3000mAh Lithium Battery
Input Voltage/Adapter:
110-240V/AC, 50/60HZ
Charging/Play Time:
3h/8h
Wireless:
Bluetooth/TWS
Connectivity:
USB/SD/Aux/Mic
Weight:
4.5 Kg/10 Lb
Dimensions(Width*Depth*Height):
220*250*600mm/9.0"*9.8"*24"
Minimum Order Quantity:
200 Units
Packing:
PE+Foam+Carton
OEM Price:
Custom
Delivery Time:
15-45 Days
AUSMAN AS-PT6006 speaker accessories
Optional Accessories For Wholesale:
2. CUSTOM FEATURES
Get Quality Wireless Karaoke System To Delight Your Customers
Quality Portable Karaoke Machine
Crafted with precision by ASUAMAN Audio, the AS-PT6006 boasts a robust 80W output power.
Brand Custom Options
6.5" speaker frequency response curve
Portable Karaoke machine top panel and inputs
Multifunctional Interface For Connectivity
Brand Custom Options
Portable and Durable Plastic PP Speaker Case
Featuring a sleek appearance, made from eco-friendly and durable plastic composite, this Portable Karaoke System boasts a compact design. With dimensions of 9.0"*9.8"*24" and a weight of 10 pounds, it is easy to carry.
PP plastic pellets
Personalized LED Portable Karaoke System
Customizable Safe Battery Power Supply
AS-PT6006 utilizes the 18650 standard single-cell lithium battery (3.7V), which is safe, leak-proof, and explosion-proof. By varying quantities or employing series/parallel combinations, we can get different Voltages and Power.
Battery Custom Options:
Allow you redesign the power solution.
Voltages3.7V/7.4V/11.1V/12.8V, etc.