GFL-G30PM | Measurement Distance Sensor | DADISICK
  • brand nameDADISICK
  • modelGFL-G Series | GFL-G30PM
  • update timeWed, 13 May 2026 23:10:49 GMT
  • Repetitive accuracy: Up to 2µm
  • Detection distance: 30mm
  • Detection range (f. s.): ±4mm
  • Linear accuracy: ±0.1%f.s. (f.s.=8mm)
  • Resolution ratio: 2um (In fast mode 4μm)
  • Output: Analog/PNP
Repetitive accuracy: up to 2µm
Detection distance: 30mm
Detection range (f. s.): ±4mm