Allen-Bradley 2711P-T6C20A9 Touch screen replacement
  • brand nameVICPAS
  • model2711P-T6C20A9
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal
Detailed
Touch screen replacement for Allen-Bradley PanelView Plus 6 - 600 2711P-T6C20A9
Linearity Error
< 1.5%
Light Transmission
80%(Meet ASTM D1003)
Relative Humidity
Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)
Operation Voltage
Typical +DC 5V
Current
5mA~25mA
Electrostatic Endurance
No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance
> 20MΩ @ DC 25V
Resistance
300Ω < X Axis < 900Ω , 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size)