6AV6 545-0DA10-0AX0 Touch screen for MP370-12 Touch 6AV6 545-0DA10-0AX0
  • group nameTouchScreen for Siemens
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model6AV6 545-0DA10-0AX0 MP370-12
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, paypal
  • update timeThu, 14 May 2026 23:06:13 GMT
Detailed
Guangzhou Vicpas TechnologyCo.,Ltd
Product specification:
NO.
Product structure
Material
Remarks
1
upper circuit
ITO FILM
0.188mm
2
lower circuit
ITO GLASS
2.0mm
3
spacer
Adhesive
0.1mm
4
tail
FPC
Environmental characteristics
NO.
Item
Specification
1
Operation temperature
-10+60
Storage temperature
-20+70
Electrical characteristics
Item
Specification
Remarks
Rated Voltage
DC 5V 1mA
2
Linearity
≤3.0
Load 120gf
3
Resistance
/
FPC
At connector
/
4
Insulation Resistance
≥20 MΩ
DC 25V
Mechanical characteristics
Operating force
20-150g
R0.8 by pen
Hardness of surface
≥4H
JISK5400
Light Transmission
≥80%
FPC Bending
1.0mm, more then 3time