E585389 SCN-AT-FLT10.4-001-0H0-R ELO Touchscreen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE585389 SCN-AT-FLT10.4-001-0H0-R
  • payment methodD/P, Western Union, MoneyGram, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 17:41:19 GMT
  • Shipping 2-3 workdays
  • Size 10.4 inch
  • Name E585389 SCN-AT-FLT10.4-001-0H0-R ELO Touchscreen Panel
Detailed
E585389 SCN-AT-FLT10.4-001-0H0-R ELO Touchscreen Panel repair
E585389 SCN-AT-FLT10.4-001-0H0-R touch screen glass size: 10.4 inch, other general size is 3.0'' to 22'' . E585389 SCN-AT-FLT10.4-001-0H0-R touch screen HMIl adopt to panel display device. E585389 SCN-AT-FLT10.4-001-0H0-R touch panel power supply: USB or RS232. E585389 SCN-AT-FLT10.4-001-0H0-R touch digitizer glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E585389 SCN-AT-FLT10.4-001-0H0-R touchscreen touch times are more than 1 million touches. E585389 SCN-AT-FLT10.4-001-0H0-R MMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C. E585389 SCN-AT-FLT10.4-001-0H0-R touch membrane Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size).
 Contact VICPAS for More Detail
Product Detials:
Size :  10.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
General Size 3.0'' to 22''
Custom Size 1.0''to 22''
Fit in with Panel display device
* Environmental
Temperature Operating Range: -10° C ~ 60° C
Storage Range: -20° C ~ 70° C
Relative Humidity Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)